| GBoB a întrebat:

Buna am avut varicela(acum 2-3 luni) si mi-a trecut dar pe corp mi-au ramas niste pete cum au fost bubele si gauri nu prea adanci cand s-au rupt(prin somn).Dar am niste gauri adanci rau pe frunte,peobrazul stang,pe nas, si un langa sacul lacrimal.Eu port ochelari de aia s-au rupt alea de pe nas si ochi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IancuSilviu a răspuns:

Fond te ten laughing ..la mine n-au trecut, am vreo 2

| DinPlante a răspuns:

Poti incerca cu gel de aloe pur. Aloe are proprietati regenerante foarte puternice. Nu stiu daca vei obtine rezultate dorite dar macar poti spune ca ai incercat

| GBoB explică:

Cum l-as putea sa le acopar, sa scap de ele. Daca se poate definitiv.

| Nobodyknowseverithing a răspuns:

Acele "gropi" raman in urma ruperii bubitelor, nu se vindeca, asa raman, fiind fata poti sa le acoperi cu fond de ten....altceva nimic

| XTRAP a răspuns:

Probabil te-ai scarpinat cand ai avut varicela... o sa-ti ramana gropile alea mereu si eu am una. Eventual poti sa le acoperi cu fond de ten