| eylul123 a întrebat:

Buna, am buzele foarte uscate (când se ating una de alta parca este mălai sau gris intre ele). Stie cineva un remediu bun? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Hidrateaza-te intern cu apa! Bea 2 litri de apa pe zi si buzele si pielea vor arata mai sanatoase si frumoase ca niciodata.
Lipsa apei, in special vara cand trapiram, duce la deshidratarea corpului, uscarea excesiva a pielii si a buzelor.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Cremă Nivea.