| tzus a întrebat:

Buna am candida si trebuie se urmez tratamentul tantum rosa, cannesten gyn ovule si lomexin 600mg. peste o saptamana trebuie sa-mi vina menstruatia, pot sa incep de maine sau trebuie sa astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti incepe oricand si continua tratamentul in timpul menstruatiei. Nu exista nici un motiv sa-l amani, mai ales ca peste doua saptamani infectia va fi deja cronica si tratamentul asta poate nu va mai fi suficient.

1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Incepe acum. Lomexin oricum se foloseste in doza unica, iar celelalte vor avea timp sa-si faca efectul intr-o saptamana. Nu mai amana.