| anonim_4396 a întrebat:

am citit că zăţul de cafea ajută la celulită, a încercat cineva sau îmi poate spune ce trebuie de făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cam slabe sanse, de celulita nu prea ai cum sa scapi decat prin alimentatie sanatoasa, sport si sa pui 2 felii de lamaie la 2L de apa (nimic altceva) si asta e in timp, nu apar rezultatele imediat. Ai putea incerca sa te freci cu zat de cafea pe zonele afectate dar e doar o adaugare, nu va face minuni mai ales daca nu te tii si de cele mentionate mai sus.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai nevoie de 10g de zat de cafea il pui intr-un pliculet in buzunar si alergi 30 minute in fiecare seara eliminand din alimentatie mezelurile, sucurile acidulate, prajiturile alcoolul si cafeaua.

| comsacodrut a răspuns:

Nu e bun la celulita, am incercat si eu