| Catalina_Ella_2000 a întrebat:

Am cumpărat niște pastile de tinere de minte de la farmacie si am uitat sa întreb, dacă îl pun în apa pentru a se dezvolta își mai face efectul? Va rog răspundeți repede...Dau funda,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Ce pastile sunt? Depinde, majoritatea nu sunt efervescente. Daca scrie ca sunt efervescenta, trebuie dizolvate in apa. Uita-te pe prospect, dar daca imi spui ce pastile sunt exact, ma uit eu pe prospect pe net si iti spun cum se iau.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine ți-a prescris aceste pastile trebuia să-ți spună și cum să le iei!
Cu siguranță, le administrezi după ureche!
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi bine sa citesti cu atentie prospectul.
Au post luate dupa o prescriptie medicala? ori le iei tu ca asa ai auzit ca sunt bune? orice pastila luata dupa ureche, poate face bine pe moment, dar iti poate cauza si grave probleme in timp.
O zi buna sa aihappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu vrei să GHICIM ce anume ai cumpărat?

Precizează denumirea, apoi mai vedem...
Sau citeşti Prospectul!

Toate cele bune.

| Catalina_Ella_2000 explică:

Sunt din plante