| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna am din nou o intrebare... aproape de fiecare data cand fac dragoste cu prietenul meu am dureri sub burtica sau in dreapta, nu demult am avut un chist pe ovar dar a trecut pentru ca am luat anticonceptionale, dar nu inteleg de ce apar aceste dureri? E posobil sa se fi facut iarasi sau am ceva pe colul uterului si de aceea ma doare? HELP va rog sunt foarte speriata
Dau funta+vot

P.S. poate fi si sarcina extreuterina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un control! poate fi o infectie sau o alta afectiune! ati facut sex neprotejat de iti este teama de o sarcina? poti face un test ca sa te linistesti!
dar nu amana controlul, este spre binele si spre folosul tau!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerile din timpul actului sexual ( dispareunia ) pot avea mai multe cauze - vezi articolul de la linkul :
http://sanatate.ele.ro/......vente.html

http://www.divahair.ro/......lui_sexual

Cel mai indicat ar fi să mergi IAR la ginecolog pentru investigaţii suplimentare!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Este posibil sa fi racita. Mergi la ginecolog pentru diagnostic si tratament. Sanatate!

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Exact asa am si eu. Am avut un chist de 4 cm.Si mi-a trecut pentru ca am luat pastile.Si acum uneori simt dureri de burta cand o fac. Daca aflii ceva..astept mesajul tau :*

| bursuc001 a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Bună!

Vezi răspunsul pe care i l-am dat lui @LadyRasha.

Toate cele bune.

| AleXisAleXis a răspuns:

Mergi la un ginecolog. El iti poate explica cel mai bine ce ai :*

| Dadboyyy a răspuns:

Fata mea chistul nu trece nu pastile si chiesti din astea...trebuie sa te duci si sa te operizi.da. iubi a mea s-a operat acum cateva saptamani! Sper ca te-am ajutat laughing