| Em_4523 a întrebat:

Am facut luni un vaccin la scoala. Cred ca e cel pe care trebuia sa il facem in clasa a 8-a(eu fiind cl 9). Cand l-am facut nu m-a durut, dar incepe sa sa dora din ce mai mult. Cat tine durerea asta sau daca e normal sa te doara? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poti lua un Nurofen sau un Paracetamol si sa tii pe locul dureros compresa cu apa rece. Durerea va disparea intr-o zi-doua.

| Eღilia62 a răspuns:

Azi am facut si eu azi vaccinul asta, dar nu ma doare.In general trece in cateva zile. I-a un paracetamol si pune comprese cu apa rece.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut si eu accelasi vaccin. si la mine aceleasi chestie... am 2 zile si doare din ce in ce mai tare.nu suport sa ma atinga nimeni pe mana:dthinking

| Beatrice_8507 a răspuns:

E normal sa te doara.eu nici nu imi puteam misca mana. a trecut o saptamana si inca ma mai doarewinking stai linistita e ceva normal