| Mișika a întrebat:

Salut, as dori sa aflu daca cineva din cei care o sa citeasca aceasta intrebare au avut simptome asemanatoare cu ale mele, am 17 ani, si de 4 luni am inceput sa desenez serios, cate 10, 15 ore pe saptamana, poate chiar mai mult, deoarece am inceput sa iau meditatii, nu am desenat inainte prea mult, iar de la scris nu am patit sa ma doara mana asa de tare, am patit-o mai demult cand imi tine-am mana dreapta incordata pentru mult timp, si faceam efort, sau miscari repetate cu ea, in vacanta de craciun am simtit durerea asta pentru prima data in mod serios, m-am ridicat de pe scaun si am facut vreo 3 sau 4 pauze pana am terminat desenul, iar mana m-a durut si ziua urmatoare, era un desen in culori si trebuia sa apas ca sa imi iasa hasura cum trebuie.
De aproximativ o saptamana a inceput sa ma doara foarte tare, parca mi-e amortita, si ma doare fara sa fac nimic, daca stau eu stiu o zi, nu ma mai doare asa de tare, dar daca incep la scoala sa scriu ceva, durerea incepe din nou, este asemanatoare cu cea de la scris cand scrii mult, dar mult mai intensa, parca mi-e amortita, si ma doare intreg antebratul,
nu am fost inca la doctor, nu am crezut ca-i atat de grav, am crezut ca din cauza oboselii, nu stiu, cineva mi-o recomandat sa iau vitaminele B2 B6 si B12, ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ar fi bine să vezi un medic, poate fi vorba de un nerv ceva.