| 6111992 a întrebat:

Buna am facut niste analize si nu stiu daca sunt bune glicemia a iesit 117 si colesterolul 152 la interval de trei ore dupa masa sunt bune sau nu? funda si voturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Glicemia facuta la mai putin de 4 ore de la ultima masa nu se interpreteaza. A ta este teoretic buna, dar asta nu inseamna nimic. Colesterolul este normal.