| andy14 a întrebat:

Salut am 15 ani am facut analize si mi-a iesit glicemia 116 este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea625 a răspuns:

Da e normal valoarea medie a glicemiei este100-110 mg, iar cea anormala este 126 mg!

| andy14 explică (pentru Andreea625):

Deci nu sunt nici normal nici anormal laughing

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este un pic cam ridicata, cel mai bine ai face niste controale mai amanuntite

| Blamely a răspuns:

Daca ai mancat inainte e normal.

| vladv26 a răspuns:

Este normal, stai linistit

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Daca este in crestere nu este bine deloc. Daca este in scadere este bine. Daca sta pe loc trebuie sa schimbi urgent alimentatia.

| Andreea625 a răspuns:

Ba te apropii de normal si este bine :*