| anonim_4396 a întrebat:

Buna am facut pe data de 26 februarie o intrerupere de sarcina dar in luna martie nu mi-a venit menstruatia. mi-am facut pana acum 3 teste de sarcina toate mi-au iesit negative.de ce nu apare menstruatia va rog din suflet ajutati-ma va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oooooooo a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta-intrerupere de sarcina in luna februarie-si eram disperata ca nu mi-a venit dupa o luna, dar mi-a venit exact la sase saptamani.mai asteapta pana pe 8-9 aprilie, cam atunci ar trebui sa iti vina. daca nu, mergi la medic.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la medicul care ti-a facut intreruperea de sarcina pentru un onsult. Nu e tocmai in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
După o întrerupere de sarcină, menstra poate apărea între 02-25 de zile sau 30-35 de zile.
Să nu uităm că femeia care a născut este lăhuză timp de 6 săptămâni, așa este și cazul tău, numai că tu ai făcut o întrerupere de sarcină.
Nu ai de ce să te speri.
Dacă apar manifestări de genul: febră, dureri de burtă, grețuri, vărsături, amețeli, tensiune în sâni trebuie să mergi la medicul care a făcut intervenția ginecologică pentru a vedea cauza și instituirea unui posibil tratament.
Sfat: până la prima menstră nu este recomandat să ai contact sexual, colul este între-deschis și rămâi însărcinată instantaneu.
Sănătate.
Pa, pa.