| 12lara1231 a întrebat:

Buna ziua!
Pe data de 6 februarie am facut petting cu prietenul meu. El a fost dezbracat iar eu am avut lenjerie si pantaloni. Nu a iesit sperma.
In luna februarie mi-a venit menstruatia pe 16. Primul test de sarcina l-am efectuat pe data de 13 martie, la 5 saptamani de la petting si a iesit negativ (din prima urina).
Dupa aceea mi-a venit menstruatia pe 22 martie.
Pe data de 1 aprilie am mai facut inca un test, a iesit negativ. (din a 3 a urina)
Iar pe data de 6 aprilie am mai facut inca unul, a iesit negativ. (din a 4 a urina).
Luna aceasta mi-a venit menstruatia pe 16 dar a tinut doar 2 zile.
Din data de 10 aprilie pana pe 17 am avut in fiecare zi greturi dimineata.
Ieri am simtit niste intepaturi in spate si imi chioraia burta.
Sunt foarte îngrijorată. Va rog sa imi dati un raspuns. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori ai, dar trebuie sa fii tare mica de varsta daca nici macar un lucru elementar precum facutul copiilor, nu-l stii.
Nu se poate ramane insarcinata prin chiloti, pantaloni, bluza, perdea, perdele, covoare sau cu apa din baie.
Manualul de biologie de clasa a VII-a spune ca sexul se face prin unirea celor doua organe sexuale, femeiesti cu barbatesti, la un moment data cand femeia este fertila samd.
Daca tu ai facut doar petting, unde si cum s-au unit cucul lui cu pasarica ta?

| Floridori a răspuns:

Buna!
Se poate aprecia clar ca ciclul tau este neregulat, poate chiar dereglat. Faptul ca aceasta sangerare menstruala s-a desfasurat atipic si a durat mai putin, probabil te-a ingrijorat, insa cel mai sigur acest lucru s-a intamplat din cauza dereglarii hormonale.

Avand in vedere ca sperma nu a ajuns in vagin si ai efectuat mai multe teste al caror rezultat a iesit negativ, se exclude o sarcina doar in cazul in care singurul contact care a existat este cel mentionat de tine, din luna februarie.
Daca intre timp ai mai avut vreun contact care sa fi inclus penetrare si sperma, testul de sarcina se efectueaza dupa 21 de zile de la contact pentru un rezultat concludent.

| Lizuca1234 a răspuns:

Salut. daca nu ai avut un contact sexual neprotejat, ce sens are sa iti tot faci teste de sarcina? invatati sa va protejati.