| ElizaCionea a întrebat:

Buna! Am fost azi cu mama si frățiorul meu la spital. Il tot durea burta de ceva vreme. Am mers si eu cu ei ca sa nu ma plictisesc acasă. Eu am 16 ani el 13. Si el si eu suntem foarte timizi din neam. Am intrat la pediatrie cu mama si el in cabinet si dupa ce l-a cântărit, apăsat pe burta si prin talpa si pe la spate si toate cele. După a întrebat-o doamna doctor pe mama: "Ne uitam si aici?" Eu nu m-am prins si ma uitam la el cum stătea întins cu burta goala in sus pe masă.
Si ii zice mama: "da da"
Vai. Ii da doctorița pantalonii pana la genunchi si chiloțeii la fel! Era asa de rusinat David...
Am văzut cum l-a controlat...
L-a apăsat pe langa zona aia si apoi i-a tras pielea de pe cuculeț in jos, a apasat pe cap si s-a uitat si la ouțe apoi a zis ca e gata si ca e bine. Acum am ramas asa ca am văzut tot. Asa trebuia sa faca doctorita? De față cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nesimtita esti tu, ca ai intratat in cabinet cand l-a consultat pe fratele tau!
Daca aveai bun simt, ieseai imediat afara cand vedeai ca-i da pantalonii jos.

Desi povestea ta este una INVENTATA de PLICTISEALA, ca nici un medic nu te cauta la puta, daca te doare burta.

| just4ubr2015 a răspuns:

La cate cucuri a vazut doctorita crezi ca mai stie ea nu trebuia sa intri tu acolo ca nu erai pacient ar trebui interzise rudele sa intre in spital doar parintii spitalul nu e muzeu de vizitare. trebuia sa stai afara sa astepti ca esti majora.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Doctorita si-a facut meseria. Si-a facut datoria.
TU ce cautai acolo? Trebuia sa ramai afara.

| Geo1987 a răspuns:

Cam curioasa tu asa dar mai ales ipocrita. Dacă asa vei continua sa fii, sa nu te miri de ce toți băieții o sa își bata joc de tine. Când ești timida, se presupune ca ai un bun-simt, o rușine fata de cei din jur, ori ipocrizia/minciuna/lipsa de bun-simt, sunt fix opusul.
Repet, cu o astfel de atitudine, sa nu te miri de ce și alții își vor bate joc de tine și îți vor spune "am glumit" / "n-am stiut". adică tot minciuni. majoritatea va imaginati ca sunteți smechere, ca știți voi cum sa ascundeți lucruri, dar în realitate aveți o atitudine extrem de penibila și v-o luați continuu pana o sa va recunoașteți prostia.