| Andreea1095 a întrebat:

Nu mi-a mai venit menstruația de 4 luni și am fost diagnosticată cu ovare micropolichistice. Am primit un tratament de 5 zile cu duphaston pentru declanșarea menstruatiei.În a 2 a zi de tratament prietenul meu a terminat în mine. Menstruația nu mi-a mai venit nici acum la 11 zile de la terminarea tratamentului.E posibil sa fi rămas însărcinată ținând cont de diagnosticul meu? Am 23 de ani dacă are relevanta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 19Mary19 a răspuns:

Greu de crezut ca esti insarcinata. Cel mai bine ar fi un nou consult al ginecologului.

| QueenOfLeon a răspuns:

Poate nu raspunzi bine la tratamentul cu Duphaston. Ai mai luat inainte si a venit menstruatia mai repede dupa terminarea tratamentului? Daca nu iti vine in urmatoarele cateva zile ar trebui sa mai mergi la un consult la un ginecolog sau endocrinolog. Plus testul de sarcina pe care ar trebui sa il faci.