| MihaiPaleologu a întrebat:

Buna, am fost operat de sindromul "deget in butoniera" la degetul 5 mana stanga, nu puteam sa il indrept nicicum 100%, doar cam 60%. Acum dupa operatie si dupa purtarea atelei degetul nu este complet drept si precizez ca sta indreptat 80%. Problema e ca a trecut cam 1 luna si jumatate de la operatie insa nu pot sa il stang aproape deloc, inainte insa acest lucru era posibil. A fost operatie nereusita? Degetul imi sta in pozitia aceea de indreptat in proportie de 80%, dar nu pot sa il strang nici cum nici cu ajutorul celelaltei maini. Ce s-a intamplat, sunt confuz si speriat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| NGheorghe a răspuns:

Uite asta nu a avut nevoie de nicio operație:
https://youtube.com/watch?v=tVMZNigapmY