| Lorena1234567890 a întrebat:

Mi s-a facut observatie de n-ori in legatura cu degetele mele de la picioare ba ca-s urate, ba ca-s intoarse. Sa va explic mai exact cum arata: degetele mari (la ele e problema) arata de parca le-as strange, oarecum osul e indoit, de la indoitura aia degetul arata spre directia corecpunzatoare piciorului (de exemplu piciorul drept are degetul catre dreapta si cel stang catre stanga). Si mai sunt si putin intoarse. laughing Sper ca v-ati facut o idee. Arata oribil, insa m-am obisnuit cu situatia. Dar mai devreme a venit un cunoscut si iarasi s-a luat de aspectul lor: cica sunt atat de urate in cat nu se poate uita la ele, ca sunt fata si fetele trebuie sa poarte sandale si un deget de asta arata urat din cale afara cu o sanda. straight face M-am simtit groaznic. Adica, in puii mei, ce treaba are ea cu degetele mele. Bun, apoi mi-a zis ca exista un aparat sau niste plasturi care o sa imi indrepte degetele.
Din curiozitate am cautat pe internet si am gasit doar niste plasturi care sa te scape de nu stiu ce os care e mai proeminent. Insa asta se face pe parcursul vietii. Eu am degetele asa de cand m-am nascut. Ba chiar seman cu tata la ele, asa le are si el. Ma gandesc ca este imposibil sa le indrept, dar chiar m-a enervat rau cunostinta aia si vreau sa stiu daca are dreptate sau nu. M-am gandit ca doar prin operatie sa le indrept, dar nu cred ca merita.
Deci exista un astfel de aparat, plasture sau orice mijloc de reparare a degetelor mele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dafii a răspuns:

Ceea ce e important este sa nu te deranjeze pe tine. Din punctul meu de vedere, nu este un defect. Nu esti ca si cum le ai schimbat tu. Si mama mea are un dinte lipsă in partea stanga a maxilarului si tot la fel i s-a atras atenția. Societatea din ziua de azi tinde mult prea mult în perfectiune. Eu nu recomand sa faci ceva la picioare daca nu iti pune sanatatea in pericol. Este un detaliu nesemnificativ care 9 luni din ani se poate ascunde folosind şosete

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca are vreun fetis cu picioarele (mai exact degetele). Lasa-l/las-o sa vorbeasca.

| immaBeast a răspuns:

Cunostinta aia trebuie sa aiba o viata tare plictisitoare daca doar asta are de facut, sa se lege de aspectul fizic al oamenilor, parerea mea, nu mai pune la suflet orice, n-are rost, degetele tale sunt in regula, exact asa am si eu degetele mari, cel din dreapta este putin indoit / intors spre dreapta si cel stang la fel, este putin indoit / intors spre stanga, pe mine nu ma deranjeaza ca sunt asa, pot sa merg normal, nu vad o problema reala in asta, o problema reala este atunci cand chiar incepi sa iei in considerare vorbele oricarui " neica nimeni " daca pot spune asa. laughing