| lauritha a întrebat:

am inceput sa iau karissa la recomandarea medicului acum un an dupa care am facut pauza cred ca vreo 7 luni iar acum am inceput din nou sa le iau fara sa merg la medic. stiind ca trebuie sa le iau in prima zi a sangerarii, le-am luat cand am observat cateva picaturi rosii si dupa ce le-am luat nu mi-a mai curs deloc decat cateva picaturi...acum le iau in continuare... ce trebuie facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci la medic cat mai repede. Pana atunci le iei in continuare.

| nicky a răspuns:

Ar fi fost bine sa te duci la medic sa-ti spuna cum sa incepi sa le iei din nou, poate iti prescria altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa le iei in continuare daca esti sigura ca ti-a venit. Mie ginecologul cand mi-a prescris prima oara anticonceptionale mi-a spus sa ma intorc dupa 3 luni ca sa vedem daca sunt cele potrivite pentru mine asa ca totusi ar trebui sa ii faci si tu o vizita. Organismul se poate schimba mai ales daca esti la pubertate asa ca un control e binevenitwinking