| ridhimagupta a întrebat:

Buna am inteles ca gastrita nu se vede la analize este adevarat? am inteles ca de la o colega ca poate am gastrita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Se vede, normal ca se vede, nu stiu de unde a scos prostia asta.

| OnuOnulică a răspuns:

Ba da, se detecteza.

| ridhimagupta explică (pentru OnuOnulică):

Da pai colega are gastrita si nu i s-a vazut la analize

| giony54 a răspuns:

Se vede la endoscopie, dar consulta un medic, nu colega.

| einsteinchen a răspuns:

Primul raspuns: mergi la medicul de familie!

Ce fel de analize: de sange sau altceva?

Gastrita se detecteaza prin analiza sucului gastric (dozarea enzimelor gastrice si acidului clorhidric), prin endoscopie sau radiografie cu substanta de contrast.

Răspuns utilizator avertizat
| bombarara a răspuns:

Important e ca se trateaza, de exemplu cu obligeana de la naturisti.