| iooaaand a întrebat:

Am luat pentru prima data anticonceptionale (Novynette) prim pastila am luat-o in prima zi de menstra si acum sunt la a 7 pastila si tot imi curge sange (mai inchis la culoare si in cantitate mai mica ). Inainte de ac ma tinea 4 5 zile. Este ok? Ma gandesc sa nu mai iau deloc pentru ca am si o stare de ameteala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tramadol a răspuns:

Oprește-te din a lua anticoncepționale. happy

| iooaaand explică (pentru Tramadol):

Asa o sa fac, daca ma simt rau de la ele de ce sa le iau in continuare. Daca stiam ca o sa mi se intample asa nici nu luam

| iooaaand explică (pentru iooaaand):

Deci daca am renuntat acum sa mai iau ac o sa se opreasca sangerarea pentru ca e a 8 zi si deja ma panichez

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Sunt reactii adverse pe care le au majoritatea femeilor +ameteli, greturi+ dureri de cap
nu e recomndat sa le intrerupi.
suna doctorul sa iti dea un sfat.

| DragosTrandafir a răspuns:

Ti-as recomanda sa consulti un medic dar pana atunci daca inca vrei sa folosesti pastilele alea pana ajungi acolo. Mananca bine inainte de fiecare pastila...