| Anamaria1234567 a întrebat:

Am luat prima cutie de anticonceptionale Yasmin, la recomandarea medicului pentru ca nu am mai avut menstruatie de 2 luni (pe reglare), Am luat cele 21 de pastiute cu pauza de 7 zıle. ın aceste 7 zıle, mı-a venıt menstruatıa, cu durerı de burta, doar ca e ın cantıtate maı mıca, cu cheaguri si de culoare rosu-inchis, spre maro. Am facut acum 2 saptamani si un test de sarcina cu prima urina de dimineata care mi-a iesit negativ. Poate fi vorba de o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e sarcina. menstruatiile in timpul contraceptivelor sunt scurte si foarte reduse cantitativ. Asa este normal.

| Anamaria1234567 explică (pentru Brigaela):

Deci trebuie sa stau linistita nu? Multumesc frumos!

| Brigaela a răspuns (pentru Anamaria1234567):

Da. Cu placere

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU este vorba de nici o sarcină, poţi să stai LINIŞTITĂ!

Cantitatea şi aspectul menstruaţiei se datorează "problemei" pe care ai avut-o...

Cu timpul ( după 2-3 luni ) se va "regla" situaţia şi vei avea o menstruaţie "normală" ca aspect şi care va dura cam 4 zile ( în general )!

Iar tratamentul cu Yasmin ar TREBUI să-l faci 6 luni!