| seena8616 a întrebat:

Buna!
Am luxatie de rotula. Dupa ce scot ghipsul am voie sa ma plimb? Daca da, peste cat timp?
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ligiat96 a răspuns:

Si eu am avut dar am avut nevoie de putina recuperare. dar intr-o saptamana vei fi pe picioarele tale!winking

3 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Consulta si urmeaza sfatul medicului cu rotula este destul de naspa orice miscare ai face cu piciorul intra in actiune rotula un medic ti-ar raspunde mult mai bine la aceasta intrebare

| TiffanyღBJ a răspuns:

Medicul iti va raspunde la toate intrebarile. S-ar putea ca dupa ce scoti ghipsul sa ai nevoie de o perioada de recuperare.

| ddanciu69 a răspuns:

Cam peste...o saptamana asa...7-10 zile happy