| lily222 a întrebat:

Am mai pus cateva intrebari in ultimele zile, dar tot mai apare cate ceva.
Am luat acum 3 saptamani Escapelle, pentru ca in timpul contactului s-a rupt prezervativul. Am luat pastila la 13 ore de la cotact, si am avut acea scurgere abundenta de sange dupa 5 zile care a durat 4 zile.
Acuma de cateva zile ma dor sanii, si sunt foarte sensibili, si ii vad schimbati mai ales sfarcurile.
Ce ma ingrijoreaza cel mai tare este ca azi am observat niste scurgeri rosiatice spre maro. ce poate sa fie?
Va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerile de sâni + sânii sensibili sunt simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia!

Iar "scurgerile roşiatice spre maro" sunt ÎNCEPUTUL menstrei.
Acestea pot apărea cu câteva ore ( sau cu 1-2 zile ) înainte de începerea menstruaţiei "normale".

Culoarea este puţin schimbată datorită "pilulei".

Deci, NU ai de ce să te îngrijorezi!

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| BlueViP a răspuns:

Efect negativ al pastilei

| lily222 explică (pentru BlueViP):

Adica? nu a functionat?

| BlueViP a răspuns (pentru lily222):

A Functionat, dar are si evecte de genul acesta