| Blackwoman27 a întrebat:

Am mers joi la medicul dermatolog si mi-a dat o crema skinoren si niste antibiotice care se numesc doxiciclina Atb, a zis sa iau una la 12 ore una pe zi, apoi una pe zi 8 zile apoi in continuare jumatate pe zi, nu am prea inteles asa ca am luat una pe zi timp de 8 zile iar apoi am sa imi iau jumatate pe zi la aceeasi ora, este pentru acnee.A incercat cineva crema? in cat timp a dat rezultate? in prospect scrie 4 saptamani, trebuie ceva facut inainte sa te dai cu crema? ma dau seara si dimineata si sper sa se termine pana incepe scoala ca am inteles ca daca iesi afara dupa ce te-ai dat te ustura pielea.Multumesc.Ofer fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Am folosit si eu doxicilina dar nu am observat niciun efect pozitiv si am renuntat.Pe langa pastile am luat si crema de care zici, skinoren insa in afara de faptul ca iti usuca fata si ca provoaca mancarime..nu are efect asa bun.eu am folosit-o o perioada lunga, la inceput era ok dar dupa aceea nu a mai fost asa.o sa te usture asa ca eu zic sa te dai doar seara, eu asa faceam.cred ca ai o forma moderata de acnee pentru ca nu ai tratament f puternic..asa ca ar cam trebui sa iti dispara o parte din cosuri.eu cand am renuntat la tratamentul asta am inceput altul cu pastile sotret si multe creme bune si scumpicele si acum nu mai am nimic pe fata..doar asa cateodata.eu sper sa isi faca efectul la tine acest tratament si sa nu fie nevoie de altul mai puternic.Mult noroc! :*

| paaauul a răspuns:

Pai eu am luat Skinoren cu cv medicamente(Sotret). Rezultatele apar dupa vreo 2-3 luni de tratament constant, si tratamentul trebuie sa'l faci timp de 6 luni, dar depinde ce acnee ai...eu avut destul de multe... sper ca ti-am fost de ajutor:*winking