| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. De un an si ceva imi spal dinti in continuu si nu se albesc.Sunt galbeni in continuare. Poate nu ma spal corect, poate nu folosesc o marca buna de periuta si pasta de dinti. Vreau sa mentionez ca pasta mea de dinti si periuta sunt Colgate. Imi puteti arata cum trebuie sa-mi spal dintii corect, cateva trucuri sau secrete si eventual cum sa scap de sensibiltate. Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

Dantura atat cat si culoarea dintilor ca si alte caracteristici fizice este transmisa genetica, in functie de regimul alimentar si ingrijirea lor ii poti aduce intr-o forma cat mai buna. Poti folosi si o solutie de albire a dintilor pentru rezultate mai bune.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pasta niciodata nu-ti inalbeste dintii ci vizita la stomatolog.

| mona a răspuns:

In caz ca fumezi... fumatul impiedica albirea dintilor

| andipd a răspuns (pentru mona):

Nu fumez.

| mona a răspuns (pentru andipd):

Incearca si pasta colgate maxwhite one

| andipd a răspuns (pentru mona):

Ok happy

| TreiSurori a răspuns:

Si daca fumezi degeaba te speli pe dinti.

| andipd a răspuns (pentru TreiSurori):

LOL! Nu am fumat, nu fumez si nu voi fuma niciodata! Am 14 ani...laughing

| m00n a răspuns:

Mergi la stomatolog cel mai binehappyEl o sa te sfatuiasca cel mai bine si iti poti face si albirehappyEu imi fac periodic albire, cat despre ensibilitate, o mai tin in frau cu Sensodyne ProSmalt.dar tot ma deranjeaza uneori.

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| Kore22 a răspuns:

Poti incerca sa te clatesti cu bicarbodant de sodiu 2 minute dimineata si seara(gasesti in magazinele alimentare).

| Ely_5230 a răspuns:

Poate ca asta este culoarea dintilor tai. Exista mai multe nuante ..De exemplu, aveam o prietena care, oricat si-ar fi ingrijit dantura, tot galbeni avea dintii.Dar cel mai bine este sa mergi la stomatologwinking

| Innaluuvyou a răspuns:

Foloseste o perita colgate fina. Foloseste de asemenea ata dentara dupa ce manaci si apa de gura Listerin. Trebuie sa te speli dimineata, seara si dupa fiecare masa. Adica de 5 ori pe zi intre 2 si 5 minute.;
Funda? happy

| allieO a răspuns:

Folosete apaa de gura happy