| simonafrumoasa a întrebat:

Bonjour! ce trucuri pentru dinti mai sanatosi si mai albi cunoasteti?
-cu ce pasta sa ma spal pe dinti ( preferabil din gama colgate)
-ce apa dentara sa folosesc(p[referabil din gama colgate)
-daca este buna ata dentara si ce marca sa folosesc si cand.
nu sufar de nici o boala dentara sau afectiune. numai ca am o strunga destul de mare intre 2 dinti care ies in evidenta destul de mult.si nu imi ziceti sa cer parerea medicului dentist pentru caci chiar astazi am fost si mi-a zis ca sa ma spal cu cele mai bune produse si sa-mi ingrijesc bine dinti. am mai auzit de nu stiu ce perie magica care are asa un varf subtire si am mai auzit ca e pentru curatarea restului dintre dinti. spuneti-mi va rog de cate ori sa ma spal pe dinti. este bine ca dupa fiecare masa sa ma spal? si ce periuta de dinti sa folosesc, vreau una care este si pentru curatarea limbi. si ce sa fac mai exact? trebuie sa pun pasta de dinti si pe partea care curata limba sau nu? da-ti-mi va rog si preturile exacte ale produselor de care am nevoie.cel mai complex raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

Of stai ca merg la baie sa ma uit la ele crying
Sa imi dai funda doar ca fac drumu tongue
Asa deci periuta de dinti nu conteaza
Pasta de dinti iti recomand Blend-Amed or PARODONTAX
Apa de gura - LISTERINE
-------------------------------
Pasttele alea doua de dinti sunt mai scumpe 16 lei sau 20 lei pasta, fata de colgate care e 5 lei :-s

Eu am dinti foarte albi tongue de cand folosesc astea Fundita

3 răspunsuri:
| AdamLevine a răspuns:

Da si eu ma spal cu PARODONTAX si apa de gura tot LISTERINE folosesc, sunt bune, parerea mea periuta nu conteaza.De ceva timp avut si periuta de dinti de 10 lei apoi nu mi-a mai placut si am incercat una mai ieftina si simpla, nu mi se pare mare diferenta de cea la 2, 3 lei...

| tp a răspuns:

Pasta de dinti sensodine( pentru albit), te speli cu bicarbonat, cu coaja de portocala rasa si uscata. bineinteles nu o sa ai albul obtinut la stomatolog, pentru ca daca acel alb l-ai putea obtine acasa, nu ar mai fi asa scump la stomatolog. O sa obtii in cel mai bun caz albul lor natural.

| AndraSmile a răspuns:

Pentru dinti mai albi dupa ce te speli pe dinti te poti spala cu sare dar sa nu-ti mai clatesti gura