| Luca3472 a întrebat:

Salut TPU, am si o intrebare, ma spal de 3 ori pe dinti si am o pasta buna si o periuta buna insa tot nu am dintii albi, nu sunt nici galbeni, sunt intre galben si alb. de ce se intampla chestia asta? am o igiena foarte corespunzatoare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pasta de dinti nu albeste dintele, doar il curata de mancare si bacterii care formeaza placa dentara, de aceea este indicat sa ne spalam pe dinti, dupa fiecare masa, ca sa-i tinem curati, feriti de carii dentare, gingivite, paradontoze si alte infectii bacteriene.

Dintii nu sunt albi pentru ca asta este compozitia lor osoasa si nu se pot albii cu o pasta de dinti.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dinții naturali nu sunt albi.

| Brizbriz a răspuns:

Mergi la dentist si cere albire, o sa ti faca albi STRALUCITORI
insa fara ajutor extern nu ai nici o sansa sa fie cu adevarat albi, ce vezi la tivi sunt toti facuti la dentist, inclusiv persoane de la care nu te astepti (oameni urati si care mai par si amarati)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca dintii naturali nu se pot albi cu o simpla pasta de dinti.

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Depinde mult de pasta de dinti pe care o folosesti ia si tu un Sensodyne si alte formule pentru albire.
Numai fuma.
De la cafea dintii se ingalbenesc usor.