| Marian9Marius a întrebat:

Sunt baiat, am 14 ani, 1.73 inaltime si 65 kg. Si as vrea sa slabesc, vreau niste diete la care sa nu mor de foame si niste sfaturi, eu alerg aproximatix 20 de minute de cateva zile. Dulciuri nu pot sa spun ca mananc in exces. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catalin77945 a răspuns:

Ai nevoie de 1950 de calorii ca sa te mentii la 65kg, ca sa slabesti trebuie sa faci un deficit caloric, adica sa mananci cu 200-300 de calorii mai putin si o sa slabesti pe saptamana considerabil 0, 4-0, 5kg. Si in caz ca ti se face foame sau ceva, la mese(cand mananci) mesteca bine, asa n-o sa-ti mai fie foame(sa mesteci pana faci pasta in gura).Eu asa am slabit de la 78 la 61 si inca continui, si am 1, 75.

| Marian9Marius explică (pentru Catalin77945):

Si in cat timp ai slabit? Eu nu vreau chiar așa, macar sa ajung la 61.

3 răspunsuri:
| Otto19 a răspuns:

Un sfat : Alergarea nu te slabeste, e adevarat te ajuta dar nu pe perioade lungi, Daca vrei mai mult sfaturi si chestii : Lasa-mi link-ul de la Facebook`ul tau

| Șoric_Cristina_1999 a răspuns:

Indicat ar fi sa pui ceva kg pe tine, pentru ca esti inalt. Recomand sa faci sala, sa mananci fructe, legume.