| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de putin ajutor! una din prietenele mele are fruntea plina de pete de la acnee, de gauri...nu mari, dar adanci! am auzit ca exista un remediu ffff simplu: lamaia! dar nu stiu daca functioneaza si daca da, in cat timp! va rog, ajutati-ma! dau funda celui care raspunde la cele 2 intrebari: daca e buna lamaia si daca da, in cat timp actioneaza sau cu ce trebuie combinata! multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bianca1864 a răspuns:

Da,lamaia e buna.eu am si baut zeama de lamaie, iar seara am amestecat o lingurita de miere cu zeama unei lamai, pentru a se lipi de fata.si a mers! in 2 saptamani am avut rezultate.de atunci o folosesc in fiecare seara. sper ca te-am ajutat

| MisteriuosGirl a răspuns (pentru Bianca1864):

Rezultate adica au disparut cosurile sau semnele?

5 răspunsuri:
| 7Mary7 a răspuns:

Sincer, nu cred ca lamaia e tratamentul minune pentru acnee. poate ca usuca cosurile, dar iti dai seama cam cum ii va usca si irita fata in general. in cat timp... nu stiu. dar cert este ca lamaia nu e un remediu. Mai ales gaurile acelea adanci, lamaia chiar nu are ce sa le faca! Acelea probabil vor ramane semne, sau se vor astupa cu timpul, desi este putin probabil.

| Bianca1864 a răspuns:

Ambele,la mine.dar depinde de fiecare...

| Joey95 a răspuns:

Foloseste ghips!

| moniiq a răspuns:

N-am auzit de tratamentul asta cu lamaia dar impotriva cosurilor este foarte bun tratamentul cu tetraciclina unguent. Eu l-am incercat si chiar mi-a fost de folos.