| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de raspunsuri ale fetelor.
eu cred ca nu am un ciclu normal, ca si a altor fete.cand am ciclu, imi curge ns ce chestie mai groasa, dar si sange. ns cum se numeste. dar nu curge doar sangesad s-ar putea sa am ceva probleme? viata sexuala nu am inceputo.am 13 ani.ar putea fi din cauza ca nu e regulat? tin sa spun ca pana acum, nu mi-a venit 3 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Cel mai probabil elimini chisturi, acesta fiind si motivul pentru care nu iti vine regulat, ovare polichistice, sfatul meu este sa iti iei mama si sa mergi la medicul de familie sa faci o ecografie. multa sanatate.

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Chestia aceea mai groasa este de fapt cheag de sange multe fete/femei au asa poate e din cauza ca nu e regulat dar nu iti face probleme esti sanatoasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu am probleme. de dereglare dar urmez un tratament ar fi bine sa mergi la un medic ginecolog... o sa-ti dea un tratamet ceva.in functie.de ce ai u. :X sper ca te-am ajutat

| Onitzz a răspuns:

Si eu am asa ceva. si da e din cauza ca menstruatia ta nu e regulata
nu-ti face probleme. du-te la medic si iti va da un tratament. depinde ce ti se potriveste (mie mi-a dat anticonceptionale pentru reglarea menstruatiei dar tu esti prea mica pentru asta.cred big grin)