| ROX_5276 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor, zice-ti-mi si mie niste proverbe, citate despre legume si fructe pls, urgent.mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Emmy_4021 a răspuns:

Faptele sunt fructele,vorbele frunzele.
Radacinile rabdarii sunt adesea amare,dar fructele,dulci.
Mananca fructele cand ti se ofera, fiindca mai tarziu nu vei mai gasi nici o coaja.
Mananca fructele, asa cum le gasesti in livada.
Nu se arunca cu pietre decat in pomul cu fructe.
Arborele tacerii poarta fructele pacii.
Fructele interzise sunt cele mai dulci.
Natura a făcut fructele dulci. Dar sâmburii lor - ştafeta vieţii - sunt amari, pentru a fi scuipaţi în noroiul fertil al altui început.

"Viata nu-i asa simpla ca si cum ai travesa un camp cu flori."

"La început sunt numai florile, fructele vom vedea. "

"Parfumul e istoria unei flori." Emil Cioran

"Printre flori cresc si buruieni."

Rădăcinile educaţiei sunt amare, dar fructele sunt dulci.