| Iamr3d a întrebat:

Ajutor va rog
Am nevoie de proverbe/citate despre educație în diferite limbi
Am găsit în engleză dar cred ca are cam toată lumea

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarcă pe telefon aplicația Pinterest. Apoi caută "citate educație". Sunt o mulțime, am cautat eu mai devreme.

| brokxy a răspuns:

No todos los lectores son líderes, pero todos los lectores se convierten en líderes (Harry S. Truman) -spaniola

Mer information om detta ordspråk och citat! Att vara god är ädelt, men att undervisa andra i hur de ska vara goda är ädlare - och inte lika svårt.
Mark Twain (1835-1910) -Suedeza

"L'istruzione è ciò che resta dopo che uno ha dimenticato tutto quello che ha imparato a scuola."
Albert Einstein -italiana

| Alexandrionelu a răspuns:

Ia și unul în olandeza: "Onderwijs wordt gedaan met bier rechts en sigaret links, kinderen moeten het kleine systeem van prioriteiten leren."