| bogdan133 a întrebat:

De 2 saptamani mi-a aparut un ulcior pe pleaoapa inferioara la ochiul drept, am fost la medicul de familie care mi-a confirmat ca este ulcior. Am folosit Tobradex timp de 5 zile de 2 ori pe zi, ochiul nu mai ma doare insa pleoapa este putin umflata iar ulciorul inca este. desi se vede foarte greu!
Ce sa fac? In cat timp dispare complet?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

Continua tratamentul cu Tobradex inca vreo 2-5 zile. Tobradexul contine tobramicina (antibiotic) si antiinflamator, deci iti face bine. De asemenea, ai grija sa nu pui mainile murdare la ochi si sa nu freci sau sa iriti zona respectiva. Multa sanatate!

| blackworld a răspuns:

O sa para banal dar da-te la pleoapa cu ulcior cu coltul de la spalatorul de vase...
nu glumesc incearca si vei vedea da-te de 2-3 ori pe zi si in 2 zile iti trece...