| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

Am nevoie urgent de un sfat!
De vreo o luna jumate in partea dreapta a capului, mai exact langa zona urechii simt ca si cum as avea ceva acolo ca ma apasa, se incordeaza singur, ca o presiune si se extinde putin fata. Luasem cateva zile antinevralgic, farmacista spunandu-mi ca este de la curent. Cei drept cateva zile nu am mai simtit acea presiune. A mai fost insotita si de furnicaturi pe fata, buze, picioare, dar atunci am luat calciu si nu le-am mai avut. Mai simt acum uneori asa pe fata la tample ca ceva rece. Apoi m-a luat o saptamana niste ameteli, am fost la orl crezand ca e de la urechi pentru ca mi se simt infundate. Mi-a dat betarsec(ametelile au trecut), dar cum am zis mai sus a ramas acea presiune care ma jeneaza, nu e pe tot parcusul zile, uneori o am doar asa seara si sun zile in care am toata ziua. Si mai simt uneori in cap parca imi bate inima acolo.
Am facut si niste analizele de sange acum 2 saptamani, care au iesit foarte bune.
Ar trebui sa vad un neurolog?
Sau poate fi de la stres/anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Ai migrene. Si eu am pățit la fel si am mers la neurolog. Am făcut si rmn si mi-a pus diagnosticul de migrena

| Mmn a răspuns:

Daca ai incercat toate celelalte si nu-i difetenta mare.da, cel mai bine sa faci un control la neurolog unde o sa stii exact care este problema..sunt multe cauze.