| filaret000 a întrebat:

Buna am niste bube nu stiu cate pe limba in spate de tot oare de la ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sunt bubite albicioase? probabil candidoza, du-te la un medic sau daca chiar nu vrei, fa gargara si clateste gura de mai multe ori pe zi cu apa cu bicarbonat de sodiu, daca nu-ti trec, trebuie sa ajungi la medic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de nişte afte bucale ( bănuiesc că te dor/ustură ).

Cel mai indicat ar fi să mergi la medic, sau la farmacie şi să ceri ceva pentru aftele bucale.

Dacă "bubele" sunt doar pe limbă şi NU te dor/ustură, atunci NU e vorba de o afecţiune ( nu necesită tratament ).

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil sunt doar niste afte bucale.
Mergi la medic sa-ti dea ceva sa iei.
Te pup!

| zedrix a răspuns:

Salut, si eu am aceste bubite. Eu cand am fost la un medic mi-au zis ca sunt papile gustative. Poate tu ai altceva chiar nu stiu alta cauza. Sper ca te-am ajutat.

| JustAAnswer a răspuns:

Sweet! I've just received my free minecraft giftcode!

>> Minecraftcodes.info