| morandi a întrebat:

am niste bube s-au un fel de bube nu stiu cum sa le numesc ma mananca...le am undeva la spate ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie, posibil o alergie.
Poți lua Claritine, o pastiluță pe zi timp de trei zile ori să dai cu mixtură mentolată, le găsești la farmacie pe amândouă.
Sănătate.
Pa, pa.

| JustmeV a răspuns:

Sigur e ceva alergie. Du-te la un medic sa iti prescrie o crema. happy

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Probabil ai facut vreo alergie. Daca este asa, atunci va trece destul de repede.
Pentru a opri mancarimea, poti da cu apa fierbinte pentru cateva secunde in acea zona.

| MaryLaury a răspuns:

Alergie de la mancare

| radimna77 a răspuns:

Ai mancat ceva nou de curand?
poate ai facut un fell de alergie

| morandi explică (pentru radimna77):

Am auzit ca e spurux sau nu stiu cum se zice exact...