| Crestian a întrebat:

Am niste dubii asupra degetelor mele de la maini. Sa explic : Tot mi se exfoliaza pielea de pe degetele mainii (doar primul strat) de vreo 1 saptamana si nu dispare, sub primul strat apare o piele asa mai rosie dar nu ma doare, nu nimic.
Ce sa fac?
Ce se intampla? E grav sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o dermatită...

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermatolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermatologie.

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu este grav, dar trebuie sa ajungi la medicul de familie.