| Denis_1041 a întrebat:

zilele trecute m-am oparit un pic pe mana dreapta. s-a format coaja in mare parte a cazut si nu mi s-a facut semn, dar mai e un pic din ea si s-a luat coaja si de pe acest "pic". Peste stratul de piele, carne (ati inteles voi) al mainii mele s-a format si un strat subtirel, galben, il tot sterg si tot apare. ce credeti ca ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| CyLvEr a răspuns:

Acel strat galben este piele arsa care trebuie sa cada, mai bine puneti un bandaj si laso acolo...
O poti decoji dar este dureros si in acelasi timp poate ramane si un semn...

| Denis_1041 explică (pentru CyLvEr):

Nu doare neaparat, se i-a usor.