| A_9172 a întrebat:

Am o alunita la sanul stang, iar de ceva timp de cand merg la plaja a inceput sa mi se formeze in jurul ei o pata alba care ma cam ustura. Stiu ca nu trebuie sa ma expun foarte mult la soare, dar ce e de facut? Eu ma gandeam sa imi pun un plasture rotund atunci cand merg la plaja, dar totusi ma ingrijoreaza. Pana acum nu mi s`a mai intamplat deoarece sutienul o acoperea, dar anul asta am zis sa imi dezleg atele sutienului ca sa ma pot bronza mai bine... dar nu m`am gandit ca o sa am probleme cu alunita. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa mergi la dermatolog pentru o consultatie.

| luciana200972 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o acoperi momentan cand mergi la plaja si cu prima ocazie mergi la dermatolog, nu e de gluma, unele din alunite produc forme de cancer! sanatate

| hax0r a răspuns:

Cancer

| anonima_2498 a răspuns:

Nu este voie sa stai cu alunitele la soare pentru ca potiface cancer de piele! trebuie acoperite! chiar nu stiu de la ce tia iesit acea pata, dar du-te cat mai repede la un medic sau la un dermatolog!