| anonim_4396 a întrebat:

Am fost acum 2 zile la plaja sa ma bronzez... m-am dat cu un ulei cu SPF 20 si am stat cam o ora la soare, dar am si intrat in apa.

Cand am ajuns acasa nu am avut nicio problema, dar in urmatoarea zi pieptul mi s-a inrosit si am o senzatie de mancarime insuportabila.
Am o alunita de 5mm intre sani si in jurul ei este alb... ma ingrijoreaza faptul ca ea ar fi putut influenta senzatia asta de mancarime de pe piept. sad
Nu prea stiu cum sa protejez zona pieptului, sa acopar alunita inainte sa ma expun la soare?
Ar fi bine sa folosesc uleiul de plaja sau o lotiune, care e mai indicata?
Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SloOpY a răspuns:

Pai...du-te la un medic pentru ca s-ar putea sa fie grav
sau doar o alergie...dar du-te la un medic