| alice_2534 a întrebat:

Buna am o intrebare acum un an si jumatate la analize mi-a iesit Helicobacter pylori am luat medicamente timp de o luna la 3luni mi-am repetat analizele si mia esit din nou am luat tratamentul timp de 1 luna la fel, intrebarea e credeti ca as avea in continuare? se poate lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Da se ia,prin saliva, din aer, daca mananci dupa cineva.de aceasta bacterie nu scapi asa usor,poate duce la ulcer. daca respecti tratamentul,la analize va iesi valoarea din ce in ce mai mica, dar nici atatea antibiotice nu sunt bune, ca trebuie s le iei in mai multe randuri.eu am de niste tratamente naturiste, care sunt mult mai eficiente.
uite niste linkuri
http://www.okazii.ro/......strum.html
in cazul in care ti se pare scump acel tratament, pe un forum am gasit ca mai multe lume l-a incercat si a scapat de bacterie, uite alt tratament: http://www.formula-as.ro/......ylori-8230

bafta!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa ai in continuare. Bacteria se ia pe cale respiratorie si obligatoriu trebuie sa se testeze toti cei care locuiesc in aceeasi casa cu tine. Iar tu trebuie sa refaci testul si sa faci din nou tratamentul daca este cazul (nu uita de regimul alimentar si de viata).