| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, am o întrebare, am fost la examenul psihologic și am obținut scor gaf 19 la ce tip se încadrează, accentuat sau grav? Menționez ca ma duc la reevaluare.

Ca diagnostice am:
Tulburare de personalitate borderline
Hta grad 3
Diabet zaharat tip 2
Polineuropatie bilaterala
Depresie
Anxietate
Si lista continua, menționez ca am 23 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Salut! Încearcă să nu te lași cuprins de gânduri negative. Gândurile sunt foarte puternice și asta o să atragi, doar nenorociri. Încearcă să gândești mai pozitiv. Multă sănătate!