| andy678 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare!
Am niste dinti de care nu sunt prea mandra, sunt strambi. [nu chiar toti ]
As vrea sa-mi pun aparat dentar, dar nu vreau de acela zilnic, ci doar de noapte. intrebarea mea este daca exista aparat dentar de noapte si daca are rost sa-mi pun de acesta! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Depinde ce vrei : sa stai cu gura inchisa acum si sa poti zambi mai tarziu, sau sa nu poti zambi niciodata!

| Petronela a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi sa porti mereu aparatul dentar pentru a se vedea apoi rezultatele, pentru a avea dinti frumosi de care sa te poti mandri.

| adellinas a răspuns:

Depinde ce varsta ai, daca ai sub 20 de ani atunci ar trebui sa porti aparat dentar pentru ca e pacat de dintii tai, daca ai mai mult si pur si simplu nu ai chef /ti-e rusine etc sa-l porti atunci poti merge la dentist si iti pui niste fatete din ceramica si o sa ai un zambet perfect. Sunt cam 150-200 euro bucata. Nu te lua dupa altii nu exista 'nu o sa poti zambi niciodata '... o sa poti, bani sa ai... bafta!

| cssmirel a răspuns:

Eu am aparat dentar. si sa stii acela care crezi tu ca il porti doar noaptea si acela trebuie purtat mereu
daca nu il porti mereu nu o sa ai rezultate

| LOVEsick a răspuns:

Ziua ce-are? Esti si tu cu conceptii genu : aparat dentar = looser/hahahahahah ce caraghios? Lasati ideile astea oameni buni. Tu fa ce e mai bine pentru tine.