| AlwaysIbeThere a întrebat:

Am o intrebare cam delicata si pentru fete.Deci cum sa va zic am 12 ani si jumatate trec in clasa 6 si vreau sa ma epilez ca sunt bruneta si este super mult si mie cald mereu port pantaloni lungi sad si e vara! Si mama a lasat-o pe sora mea din clasa 6.si mi-e frica sa o intreb daca nu ma lasa pentru ca acum 1 an sora mea mia aratat cum sa ma epilez dar atunci nu aveam par si i-am zis lui mama ce mia aratat sora mea si ea a zis: Doamne Fereste sa nu te epilezi ca esti mica si parul va creste mai mult. Dar daca pe sora mea a lasat-o din clasa 6 ar trebui sa ma lese si pe mine nu? Multumesc ca ati citit aceasta lunga intreabare! Fundita pentru un raspuns inteligent si va rog sa nu va bateti joc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Nu trebuie sa te compari cu sora ta. Poti doar sa-ti intrebi mama daca te lasa sa te epilezi pentru ca e inestetic si se vede urat, mai ales acum, cand e cald:d. Te poate invata ea sau sora ta cum sa te epilezi ca nu-i greu. Nu iti va creste mai mult par daca te faci cu epilatorul sau cu ceara, desi iti sugerez epilatorul pentru ca este mai eficient si nu dai atatia bani ca la salon. Daca mama ta nu te lasa, cu siguranta te va lasa in curand pentru ca va vedea ca ai crescut si ai si tu nevoile talehappy

6 răspunsuri:
| pacalici a răspuns:

Ma eu zic ca daca al ai mare de ce sa nu te epilezi ca doar esti fata nu baiat asa ca ia bigul si dai bataie.

| smile a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti faci curaj si sai spui mamei tale ca vrei sa te epilezi si explica-i acesteia faptul ca este jenant sa porti pantaloni pe timp de vara. intreab-o intai si daca aceasta nu iti da voie spune-i sa se justifice cumva pentru a te face sa intelegi.succes. fundita?happy

| ada_9063 a răspuns:

Buna, si eu tot din a 6 a ma epilez dar scurt in a 7a am inceput lung... da v-a creste doar daca te faci cu lama mai bine te duci la coafor nu te doare mai deloc si in plus epilatul scurt e15 lei iar cel lung 20 lei ...nu mi se pare atat de scump ( sau iti poti cumpara un aparat de epilat pentru ca sau inventat o gramada care nu simti durerea ) :* succes cu mama tawinking

| 123456 a răspuns:

Pai cam asa e nici eu nu te-asi sfatui sa te epilezi de acum deoarece apoi va da mult mai mult si te vei plictisi groaznic sa te epilezi mereu aproapte dupa cate 3-4 zile mai bine mai asteapta big grin

| chicka a răspuns:

Ai putea sa iti iei un epilator, adica, si eu sunt de-o seama cu tine si ma epilez cu epilatorul si totul e ok.Parul nu mai creste asa repede si e o solutie faina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si unde mai exact ai vrea tu sa te epilezibatting eyelashes?
La veve?