| CSelly a întrebat:

Am13 ani.Am putin par pe picioare(arata naspa)nu este mare! Mama spune sa nu ma epilez ca va creste mai mare si mai des.Eu m-as epila pentru ca imi este rusine sa port pantaloni scurti, Pana la urma ce sa fac? Sa ma epilez sau nu?
Dau FUNDOI!

Răspuns Câştigător
| JustForUs a răspuns:

Am avut aceeasi problema la fel ca tine :-) Sunt creme depilatoare, sunt eficiente si nu o sa ai probleme daca le folosesti. Crede-ma, este mult mai buna decat folosirea bicului sau a oricarui aparat de ras :-) Trebuie doar sa o aplici pe zona picioarelor si sa astepti un anumit timp ( gen : 20-30 minute ).

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Epileaza-te

| 1Q a răspuns:

Epileazate dar nu cu lama, iti recomand ceara de epilat te tine 2 luni si nici nu iti afecteaza cresterea parului adica nu o sa iti creasca mai tare, cu crema toto nu e bine pentru ca iti creste repede inapoi, cel mai bine e cu ceara de epilat(benzi) sau daca nu stii cum te duci la un salon de cosmetica si te epileaza acolo, oricum sa stii ca exista si epilare definitiva, tu alegi
bft

| Laurretta a răspuns:

Epilaza-te daca este inchis la culoare.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Epileaza-te!winking
Iti recomand benzile sau ceara.
Crema depilatoare daca iti iei trebuie sa ai grija ca te poti irita daca iti dai de mai multe ori pe aceeasi zona.
Good luck! kiss

| Kasia a răspuns:

Salut! Parul creste mai mare si mai des daca te epilezi cu lama.
Daca folosesti epilator/ceara din contra, parul se subtiaza si se rareste.

| KateMiddleton a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, da e rau sa te epilezi cu lama, dar cel mai bine e cu ceara.Am 12 ani si mama imi da voie sa ma epilez cu ceara(asa face si ea)desigur, nu singura, la salon.
I-am spus mamei ca mi-e jena sa port pantaloni scurti si m-a inteles, desigur mi-a interzis categoric sa ma epilez cu lama.
P.S.Cind te epilezi cu ceara parul creste mai incet, dar doare.
Bafta, te pup! Sper ca mama sa te inteleaga. Fundoiul?

| GreenBubble a răspuns:

Epileaza-te...
O fata cu par pe picioare nu arata prea bine...big grin

| Shimonakatokka a răspuns (pentru GreenBubble):

Multa vreme credeam ca fetele se intretin atat de bine din cauza ca sunt,, fete'' dar vad ca va influentati reciproc laughing)))) rolling on the floor

| Shimonakatokka a răspuns:

Raspuns de la baiat: Nu ne deranjeaza, atata timp cat nu este mai lung de...nush...5 milimetri?! happy

| Anne07 a răspuns:

Epileaza.te,dar foloseste un aparat epilator, deoarece parul iti va creste mai rarwinking

| Lorii69 a răspuns:

Daca folosesti creme sau aparat de ras iti va creste mult mai mult dar daca folosesti ceara sau epilator se va rari parul si va creste si mai rar... recomand ceara!