| Roxana90roxana a întrebat:

am o intrebare, dupa cat timp nu se va mai vedea nici la radiografia de la plamani ca am fumat? Se vede chiar daca stai dar un fumul unei tigari? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

In mod normal, se va vedea ceva, doar daca esti un fumator inrait, daca fumezi de ani de zile.

2 răspunsuri:
| Roxana90roxana explică:

Multumesc, pentru raspunsuri... nu sunt o fumatoare inraita, am tras doar cateva fumuri intr'o seara... happy

| ZIME a răspuns:

Draga mea, asa ceva nu se vede la radiografie decat in cazul unei afectiuni grave, ceea ce nu cred ca e cazul. De vazut nu se vede, dar de imbolnavit te poti imbolnavi, fara doar si poate, chiar daca doar stai in fum: se numeste fumat pasiv.
Asa ca...lasa fumurile...