| DennyD13 a întrebat:

Am o întrebare: fumatul ocazional dăunează? Adică eu fumez o dată pe săptămână cam de o lună!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Didishorr a răspuns:

Dauneaza orice ar fi. Gandeste-te ca chestia aia tare:
www.youtube.com/watch?v=YSwOq1ZZj1c

se afla pe plamanul tau:

....ro/search

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dauneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei deveni dependent-chiar daca pe moment crezi ca ''detii controlul''...

| d33a15 a răspuns:

Dauneaza orice ar fi. daca esti la inceput peste ceva timp o sa fumezi zilnic, si cu greu te poti lasa de elewinking

| nikname a răspuns:

DA dauneaza!

| Corina2590 a răspuns:

Da,mai mult ca sigur dauneaza! Daca inca esti la inceput profita si incearca sa te lasi...vei lua cea mai buna decizie pentru santatea ta.

| madalinapaula a răspuns:

Normal fumatul dauneaza.dar daca nu te lasi cat mai repede o sa fumezi zilnic ..ai grija daca vrei sa te lasi eun zic sa te lasi cat mai repede pana nu esti dependent

| Nyykoll a răspuns:

Majoritatea oamenilor devin dependeti de fumat pentru ca li se par un lucru interesant, anturajul fiind prima cauza. Toti spunem ca daca tragem un fum, doua o data pe saptamana nu este un lucru atat de grav, dar nu ne dam seama ca putem deveni dependeti de ele. Sunt incepatori care spun ca ei pot sa se lase de tigari, dar nu vor pentru ca le face placere sa fumeze acestia ajungand intr-un final la concluzia ca ard niste bani aiurea si plus de asta le afecteaza grav sanatatea. Cand isi dau seama de toate astea, vor sa se lase de ele dar atunci o sa fie prea tarziu! Asa ca trebuie sa avem mare grija, sa nu ne lasam influentati de cei din jurul nostru si sa ajungem la concluzia ca fumatul doar ne distruge, in nici un caz nu ne face bine. Tu iti faci griji daca fumatul ocazional dauneaza dar de ce sa iti faci asta cu mana ta? Daca tot te gandesti la sanatate, ai grija de ea :*