| BG96 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de fumat si trasul la sala.
EU trag de vreun an la sala si am pus ceva pe mine(trag in fiecare zi)dar de o luna am inceput sa fumez ocazional(nu sunt dependent)adica fumez o data la o saptamana sau chiar la doua ca sa ma descarc(poate unii intelegeti)si nu fumez tigari foarte tari.As vrea sa stiu daca acest fumat ocazional imi afecteaza cumva conditia fizica!
REPET nu sunt dependent dar as vrea sa stiu daca imi este afectata masa musculara! MULTUMESC!

4 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Fumatul iti afecteaza conditia fizica in sensul ca slabesti, dar acu depinde de organism

| deutSa a răspuns:

Nu conteaza ce tip de sala faci. Fumatul doar te "ajuta" sa slabesti

| Simona1245 a răspuns:

Daca fumezi des, cate 3, 4 tigari pe zi ai ajunge la dependenta si ai slabi foarte mult, dar acum ca fumezi ocazional nu tear putea afecta asa de tare incat sa slabesti, dar odata ce ai inceput daca te fei lasa de fumat chiar daca fumezi ocazional vei ajunge sa te ingrasi.

| BG96 explică:

Mai vreau sa precizez ca nu fac sala de performanta(doar ca sa fie corpul lucrat)