| d3utzsa a întrebat:

am o intrebare pentru cei care si-au albit dintii la stomatolog... exista vreun risc sa se subtieze smaltul? doare atunci cand ii albesti? si cat de albi ii face? pentru k vreau si eu sa mii albesc dar nu prea stiu ce sa fac..ast sa imi spuneti voi cat mai multe lucruri va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| loveisfreedom a răspuns:

Si eu mi i-am albit la stomatolog si cand mananc sau beau prea cald sau rece ma dor dintii, au devenit foarte sensibili si da smaltul se subtiaza.cand tii albeste nu cred ca o poti numi durere doar un discomfort si simti de parca tii gauraste tongue. culoarea acestora nu dureaza mult doar primele zile.mai bine incearca sa tii speli cu bicarbonat de 2 ori pe zi sau poti sa incerci creme si plasturi pentru albire.