| RoxanaAndreea2300 a întrebat:

Am o intrebare.
Salata de vinete facuta in casa ingrasa?
Cate felii ar fi indicat sa mancam?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Ba, si păreai drăguță din poză.: )) Consum-o fără pâine, iar aportul caloric va fi atât de scazut incat poti baga pana te saturi.

| Eastwood a răspuns:

Secretul este că poţi mânca orice, dar să nu mănânci încât te saturi.

| TrustMeIKnow a răspuns:

Salata de vinete cu sau fara maioneza vrei sa vedem ce contine? Fiecare dintre noi suntem diferiti, iti dau un exemplu eu unul am arderile foarte bune, oricat de mult mananc mancare sau junk food, nu pot sa pun 100g pe mine in schimb iubita mea trebuie sa fie foarte atenta la ce mananca si cat fiindca se cunoaste foarte usor, am reusit sa o conving sa facem sala impreuna si sa ii fac un regim de care sa se tina. Daca te cunost si sti ca poti lua in greutate foarte usor, mananca cat sa iti satisfaci pofta. Daca nu esti satisacuta cu corpul pe care il ai acum, fa o vizita la un nutritionist sa iti prescrie un regim alimentar bun, de care sa te ti mult timp si sa faci sport.
M-am uitat putin la tine pe profil si vad ca esti putin obsedata de acest subiect, "daca manananc x ma voi ingrasa?".
Mananca putin cat sa ai acel sentiment de saturatie(nu manca pana nu mai poti, mananca doar cat sa nu iti mai fie foame), corect(sanatos), des(4-6 ori pe zi) si fa sport.

| RoxanaAndreea2300 explică (pentru TrustMeIKnow):

Ai dreptate! sunt putin obsedata. Am 1, 60 inaltime si 45 kg si nu vreau sa ma ingras! rolling on the floor)

| venividivici2017 a răspuns (pentru RoxanaAndreea2300):

Nu cred ca te ingrasa prea mult, fa-ti pofta si mananca salata aia.Si cu 45 de kg acum, crezi ca esti prea grasa?