| Românu_Madalina_2000 a întrebat:

Am o intrebare, trebuie sa merg la un control la cardiolog si as vrea sa stiu daca se vede ca am fumat? Sau exista vreo metoda sa fac sa nu apara? Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu se vede la analize, dar e bine sa ii spui pentru a-ti ajusta tratamentul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Contează ca se vede sau nu? Nu minti sub nicio forma medicul cardiolog despre asta.

| anonimg a răspuns:

Poți să nu te duci la control, spunând-ule alor tăi că nu vrei să te întorci de la spital mai bolnav decât te-ai dus.

| Donsavas a răspuns:

Nu va stii.

| InvatamProgramare a răspuns:

Daca ai o problema la sistemul circulator ( inima) iti recomand sa nu iti minti cartiologul. Principalul rol al sistemului circulator este de a transporta oxigen de la plamani la celelalte organe, deci sistemul respirator si cel circulator sunt intr-o stransa legatura si se afecteaza unul pe celalalt. Daca iti minti medicul el va incerca sa caute alte piste, alte cauze ale problemelor tale si nu vei obtine decat mai multi bani cheltuiti pe alte analize, pentru ca intr-un final va iesi la iveala consumul de tutun.

| bustamante a răspuns:

Foarte simplu, dar pe cât de simplu pe atât de greu. Te lași de fumat. În 7 zile se regenerează aparatul respirator și mirosul.